دنیای کوچک سلبریتی‌ها؛ ساخت"دهکده ناامیدی"در کرمانشاه
74 بازدید
موضوع: سایر

 زلزله کرمانشاه تلخی­ها و مصیبت­های زیادی را برای اهالی آن دیار به همراه آورد اما آنچه که این تلخکامی­ها را دوچندان کرد و غم و اندوهی افزون بر مصیبت­های بلایای طبیعی شد رفتارهایی بود که از سوی مسئولین و برخی سلبریتی­ها صورت گرفت. مردم باغیرت کرمانشاه شاید به مرور زمان سختی و مصیبت زلزله را فراموش کنند اما بدقولی­های مسئولین و بدتر از آن خیانت در امانت برخی سلبریتی­ها را هرگز!

سلبریتی­های فرصت طلب

لازم به تذکر است که مخاطب سخن این نوشتار همه چهره­ها نیست، چه اینکه بسیاری از آنان در حد استطاعت برای کمک به مردم آسیب دیده تلاش کرده و می­کنند، بلکه روی سخن با آن عده از سلبریتی­هایی است که فرصت­طلبانه به بهانه کمک به مردم زلزله زده و با استفاده از احساسات و البته غفلت و سادگی برخی از هوادارانشان وارد میدان شده، مبالغ کلانی را جمع آوری و در حسابهای شخصی نگه داری می­کنند. مبالغی که قرار بوده به گوشه­ای از زخمهای آسیب دیدگان زده شود، اما به کام عده­ای فرصت طلب فرو رفت. سلبریتی­هایی که نقاب خیّر بودن بر چهره زده و با ژست­های بعضا روشن­فکری و با شعارهای انسان دوستانه عوام فریبی می­کردند و یا در سخنرانی­های خویش وعده­های رنگانگی چون احداث دهکده امید می­دادند اینک نقاب از چهره آنان برگرفته شده و مردم با چهره­ایی کریه روبرو می­گردند که حقیقت پشت نقاب آنان بوده و تنها حدف آنها سوء استفاده از احساسات مردم و حال و روز مصیبت زده مردم زلزله زده بوده است. این عمل آنها مصداق بارز خیانت در امانت است که در آیه شریفه: «اِنَّ الله یأ مُرکـُم اَن تُودُّوا الاَمانات اِلی اهلِها» نهی شده و طبق قوانین حقوقی مجازات دارد. در حدیثی از پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله مى‏خوانیم که فرمود: «لا ایْمانَ لِمَنْ لا امانَةَ لَهُ؛ کسى که امانت را رعایت نمى‏کند ایمان ندارد».

این سلبریتی­های فرصت طلب که به زعم خویش از آب گل آلود ماهی صید کرده­اند اینک باید به خاطر اقدام غیر شرعی بلکه غیرانسانی خود در برابر مردم و هوادارانشان و به خصوص مردم زجر دیده کرمانشاه که به بهانه کمک به آنها و از مصیبت آنها به نفع خویش سوء استفاده کرده ­اند جوابگو باشند.

اگر دین ندارید حداقل آزادمرد باشید!

آقایان سلبریتی اگر دین ندارید حداقل حرّیت داشته باشید! این عمل شما نه تنها منافی شرع مقدس و تقواست که منافی انسانیت، حرّیت و آزادگی است. اینکه فرد یا افرادی مصیبت و زجر مردمی را شاهد باشند و نه تنها برای کمک به آنها اقدامی نکنند که از زجر و آوارگی آنها کیسه­ای برای خود بدوزند نشانه نهایت رذالت است.

اما این اتفاق که متاسفانه از سوی عده­ای مسبوق به سابقه بوده باید درس عبرتی برای مردمی شود که فریب سخنان برخی سلبریتی­ها را خورده و مبالغ خویش را به دست آنان می­سپارند. همچنین مردم از مسئولین امر و قوه قضاییه به جد انتظار دارند که با اینگونه افراد بدون هیچ مماشاتی برخورد کرده و مجازات شوند تا درس عبرتی باشد برای فرصت طلبان دیگر.

منتشر شده در خبرگزاری رسا: اینجا

به کانال اندیشه نو (تاملات اجتماعی فرهنگی) بپیوندید:

ایتا: https://eitaa.com/andisheyeno

سروش: https://sapp.ir/andisheyeno