چند نکته دوستانه درباره #اربعین :
12 بازدید
موضوع: سایر

 1-بین آنچه موکب‌های کوچک عراقی تقدیم شما می‌کنند با آنچه در موکب‌های پر زرق و برق ایرانی‌ها توزیع می‌شود، فرقی قائل نشویم. متاسفانه حضور پر رنگ برخی موکب های ایرانی آنهم با آن همه زرق وبرق در پذیرایی از زائران، حس میزبانی عراقی ها را به چالش کشیده است. سعی کنیم در موکب های عراقی هم تا جایی که مقدور است سکنی داشته باشیم. آنها باید ببینند اینجا ایرانی و عراقی نداریم و همه یک امت واحده هستیم. خصوصا پیشنهاد میکنم پیاده روی مسیر کاظمین به نجف رو امتحان کنید. هر کس این مسیر رو امتحان مشتری شده.

2- اگر جایی فلان غذای ایرانی توزیع می‌شد، فریاد نزنیم غذای ایرانی!! با این کار عراقی‌ها احساس می‌کنند که برای آنها نیست! چراکه هیچ موکب عراقی هیچ‌ وقت فریاد نمی‌زند غذای عراقی!! ضمنا موکب های عراقی حس میکنند غذای آنها را دوست نداریم.

3-غذایی نگیریم که نمی‌خوریم. عراقی‌ها خیلی خیلی ناراحت می‌شوند! اگر هم گرفتیم و بدمان آمد، به روی خودمان نیاوریم و از طرف با لبخند رضایت تشکر هم کنیم. همان جا جلوی عراقی ها ظرف غذا را دور نیندازیم.

4-بدانیم که عراقی‌ها موظف به خدمت رایگان به ما نیستند! پس هرجا هزینه‌ای داشت پرداخت کنیم. مثلا کرایه ماشین!

5- اگر در منزلی اسکان یافتیم، خیال نکنیم که میزبان تا هروقت که ما بخواهیم،تمایل دارد و می‌تواند از ما پذیرایی کند!

6- در صورت امکان چند هدیه کوچک از ایران خریداری کرده؛ در مسیر به نام ایران به کودکان عراقی هدیه دهیم.

7-وحدت شیعه و سنی را حفظ کنیم. لعن علنی به هیچ وجه نکنید. با کسانی که لعن علنی میکنند، علنا درگیر نشید برخی از آنها عمدا بلند لعن میکنند که شما رو تحریک به واکنش کنند و... مراقب باشید بازی نخورید.

8- بعضا برخی خانم های ایرانی داخل موکب ها آرایش می کنند. لطفا توجه داشته باشید که زنان عراقی هرگونه آرایش کردن زنان، علی الخصوص درایام عزای اهل بیت (علیهم السّلام) را به شدت بد و قبیح می دانند.

9- در کنار استفاده از تصاویر و نشانه هایی که با خود حمل می کنید (مانند تصویر رهبر انقلاب یا سردار سلیمانی) حتماً از تصاویر مراجع عظام تقلید عراقی (آیات سیستانی، حکیم و صدر) و یافرماندهان الحشد الشعبی (هادی العامری، ابومهدی مهندس و ... ) هم استفاده کنید. اگر بتونیم روایاتی رو به عربی و فارسی رو کوله نصب کنیم، مناسبه.

10- محور غربی، عبری، عربی شدیداً در حال تبلیغ در میان مردم عراق هستند که ایران کشور شما را تسخیر کرده است. حتما با همان عربی دست وپا شکسته به عراقی ها بگویید که دفاع از حریم اهل بیت (علیهم السّلام) و مردم عراق را وظیفه دینی ایرانی ها می دانید و از دوستی و صمیمیت دو ملت و از اینکه به نیابتشان به زیارت امام رضا (ع) خواهید رفت بگویید. عراقی ها خیلی خوشحال میشن.

11-به تصاویر، بنرها و موکب های جریان شیرازی واکنش نشان ندهید. با ایشان درگیر نشید.

12- در مسیر پیاده روی، برخی فرقه های انحرافی مانند کلبی ها، یمانی ها، صرخی ها و ... حضور دارند. وقتتان را با بحث بیهوده با آنها هدر ندهید و در موکب هایشان نیز اقامت نکنید. 

13- تقریبا همه شما عزیزان ابزار تصویر برداری مناسب در اختیار دارید (حداقل دوربین گوشی هایتان). اتفاقات و صحنه های ناب این سفر بینظیر را ثبت و ضبط کرده و با هشتگ های انگلیسی در شبکه های اجتماعی جهانی (مانند گوگل پلاس،فیس بوک، توییتر،اینستاگرام و ...) به اشتراک بگذارید.

14- هر سال به تعداد خبرنگاران غیر مسلمان کنگره عظیم اربعین افزوده می شود. ما نمایندگان فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی ما هستیم. به گونه ای رفتار کنیم و سخن بگوییم که ایرانیان، به عنوان نمونه استاندارد و قابل یک شیعه به جهانیان معرفی شوند.

15-امسال شیطان و ایادی او تمام حربه های خود را به کار گرفته اند تا راهیان این سفر راکم و کمتر و دل های ایشان نسبت به هم را پر از کینه کنند. در این راه فقط به ندای «هل من ناصر» ارباب بیکفن دل بسپارید و گوش بر اصوات  تفرقه افکنانه سپاهیان ابلیس ببنید. در حدّ توان خویش، کمک های مادّی و معنوی خود را نثار برادران و خواهرانی کنید که در عزمشان نسبت به این سفر موانعی وجود دارد.

16- فراموش نکنیم شاید یکی از همین هزاران عزیزی که از کنارشان عبور می کنیم مولا و صاحبمان حضرت ولی عصر ارواحنا فداه باشند. احترام زوار حضرت حسین علیه السلام و این مسیر مقدس را حفظ کنیم.

التماس دعا

به اشتراک بگذاریم.